Projekt FAIR PLAY – Živá knižnica

Dňa 23. 11. 2016 sa pre  triedy I.A a II.A  konalo veľmi zaujímavé a motivačné podujatie Živá knižnica. Už tretí rok ju v škole realizujeme v spolupráci s Amnesty International v rámci ich vzdelávacích projektov Môj svet – moje práva a Fair Play. Prináša k nám do školy autentický zážitok obohatený silným emotívnym nábojom. Tento rok sme mali možnosť „čítať“ Venus – utečenku z Iránu,  Nasi – stand-up komičku, tiež utečenku z Iránu, Doda – bezdomovca a Kaju – slovenskú dobrovoľníčku pre prácu v utečeneckých táboroch.

Opäť po roku veľmi inšpiratívne stretnutia a rozhovory s ľuďmi, ktorých síce môžeme bežne stretnúť na ulici, ale pravdepodobne sa nám nepodarí s nimi sa aj porozprávať,  a to veľmi otvorene, úprimne a pôsobivo. Celý priebeh Živej knižnice ako reportáž spracoval Juraj Šimko z TABLET TV (internetová tv TASR). Po uzávierke doplníme link na dokument okrem iného aj o zaujímavom ľudskoprávnom podujatí v našej škole.

Už sa tešíme na pokračovanie projektu, a tým bude Maratón písania listov, ktorý sa bude konať v prvej polovici decembra.